Blog

Gustav Klimt - cudowne dziecko

Gustav Klimt to jeden z głównych pionierów sztuki nowoczesnej, wybitny członek innowacyjnej grupy artystów zwanej Wiedeńską Secesją (Wiener Sezession).

Jego dzieła jednocześnie zachwycały i szokowały publiczność. Uwielbiał kobiety, wielokrotnie uwieczniał ich piękno na swoich obrazach, często w bardzo skandaliczny sposób, czym narażał się na ostrą krytykę. Odpowiadając na liczne zarzuty, mawiał: „Maluję sobie moją dziewczynę, jak mi się podoba i koniec!”.

Kim naprawdę był Gustav Klimt? Ponadprzeciętnie uzdolnionym ekscentrykiem, skandalistą czy niedocenianym samotnikiem...

Data dodania: 2015-12-11

Michał Anioł - geniusz, w którego dziełach nie sposób się nie zakochać

Portret Michała Anioła - dzieło Jacopino del Conte (ok. 1535)

MICHELANGELO BUONARROTI (MICHAŁ ANIOŁ) – niezrównany twórca uważany za towarzyskiego gbura, mający w swoim dorobku takie dzieła jak rzeźby Dawida i Pietę Watykańską, freski w Kaplicy Sykstyńskiej czy architektoniczny majstesztyk - Kopułę Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Słów kilka o jego niesamowitym blisko 90-letnim życiu. I Ty zakochaj się w jego twórczości...

Data dodania: 2016-01-28

Leonardo da Vinci - człowiek legenda

Autoportret Leonarda da Vinci (ok. 1510 - 1515)Niezwykła osobowość, wybitny twórca takich dzieł jak "Mona Lisa", "Dama z łasiczką" ("Dama z gronostajem") czy niesamowitego malowidła ściennego "Ostatnia Wieczerza". Malarz, architekt, badacz, anatom, pisarz, muzyk, matematyk, inżynier, filozof. Można tak wymieniać bez końca. Prawdziwy człowiek Renesansu, którego umysł wciąż dążył do poznawania czegoś nowego. Człowiek, który swoim dorobkiem i umiejętnościami mógłby spokojnie obdarować setkę ludzi. Leonardo da Vinci, bo o nim oczywiście mowa, niezmiennie od kilkuset lat budzi podziw i uznanie. Poznaj go z nami... Dowiedz się więcej o tym jak żył i jak tworzył...

Data dodania: 2016-03-14

Salvador Dali - dziennik geniusza

„Każdego ranka, gdy się budzę, ogarnia mnie nieopisana radość, że jestem Salvadorem Dali…”

Tak mawiał o sobie jeden z najbardziej znanych na świecie surrealistów – Salvador Dali (1904-1989) – wspaniały twórca, skrajny ekscentryk, autor płonącej żyrafy i miękkich zegarów, zakochany w sobie po uszy geniusz, którego poglądy trudno w jakikolwiek sposób zakwalifikować. Jedno jest pewne, obok jego sztuki nie można przejść obojętnie.

Czar, szok, niesmak, ciekawość – obrazy Dalego, jego życie, jego poglądy, po dziś dzień robią niesamowite wrażenie. Z pewnością warto wyrobić sobie własne zdanie na ten temat…

Data dodania: 2016-03-14

Dlaczego zabawki Jellycat są tak wyjątkowe?

Fantastyczne zabawki Jellycat tworzone już od 1999 roku. Każdego dnia zachwycające dzieci na całym świecie, również w Polsce. Dlaczego są tak lubiane? Czy to tylko kwestia mody?

Co je wyróżnia? Skąd wzięła się ta dziwaczna nazwa - Jellycat?  

Które kolekcje Jellycat cieszą się największą popularnością?

Zapraszamy do poznania fenomenu nietuzinkowych pluszaków Jellycat.

                                                                               

Data dodania: 2016-11-25

Jak dbać o maskotki Jellycat?

Co zrobić, jeśli ulubiona pluszowa zabawka naszego maluszka przestała wyglądać ładnie i na przykład futerko w kolorze kremowym jest teraz brzydkie i szare?

Jak przedłużyć nienaganny wygląd pluszaka? Czy każdą pluszową zabawkę można prać w pralce automatycznej?

Jak uporać się z czyszczeniem maskotki w możliwie najkrótszym czasie? Przecież ulubiony pluszowy kotek czy najukochańszy pluszowy królik nie może zniknąć z pola widzenia naszej pociechy na dłużej niż chwila.

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo właśnie tutaj. Zapraszamy do lektury.

Data dodania: 2017-04-26