Bestseller
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm
NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm

NASZYJNIK MIX (rubin, szafir, szmaragd, spinel) - dwa sznury 45 i 46 cm

Urzekająco piękny naszyjnik składający się z czterech różnych kamieni szlachetnych - czerwonego rubinu, niebieskiego szafiru, żółtego spinelu i zielonego szmaragdu. Wspaniałe tęczowe kolory, dwie nitki kamieni. Doskonały upominek dla bliskiej sercu osoby.

UWAGA - PRODUKT NA ZAMÓWIENIE - dostępne formy płatności to przelew on-line i przelew tradycyjny. Brak możliwości wyboru płatności przy odbiorze.

 

Unikalny wielobarwny naszyjnik składający się z najcenniejszych kamieni szlachetnych występujących na Ziemi – czerwonego rubinu, niebieskiego szafiru, żółtego spinelu i zielonego szmaragdu. Całość wygląda wręcz zjawiskowo. Naszyjnik składa się z dwóch sznurów kamieni odpowiednio o długości 45 i 46 cm. Pojedyncze kamienie mają średnicę ok. 3 mm i zostały zawieszone na wytrzymałej stalowej jubilerskiej żyłce, zakończonej srebrnym zapięciem. Naszyjnik waży 23 g.

 

Natura obdarzyła ludzi najpiękniejszymi barwami, soczystym błękitem nieba, czerwienią owoców, zielenią łąk i lasów oraz niezwykłym słonecznym blaskiem. Dokładnie taki jest prezentowany naszyjnik. Trudno wyobrazić sobie doskonalsze połączenie kamieni.

 

Rubin i szafir to dwie najcenniejsze odmiany korundu, występujące w przyrodzie niezwykle rzadko i osiągające z tego powodu bardzo wysokie ceny. Duże okazy rubinu potrafią kosztować więcej niż najcenniejszy wśród kamieni szlachetnych diament. Rubin przyjmuje wszystkie odcienie czerwonego – od jasnoróżowego, wręcz przezroczystego, poprzez ciemną malinę i soczystą czerwień, na purpurze kończąc. Szafir słynie ze swej niezwykłej niebieskiej barwy – od odcieniu bladoniebieskiego, poprzez głęboki błękit po ciemny granat. Nazwa rubinu pochodzi od łacińskiego słowa ruber, oznaczającego kolor czerwony. Z kolei szafir najprawdopodobniej wziął swoją nazwę od greckiego słowa sappheiros – „niebieski kamień” lub od hebrajskiego słowa  sapir – „najpiękniejszy”, starożytni Rzymianie nazywali go hiacinthus, ze względu na to, że kolorem przypominał barwę hiacyntów.

 

Równie cennym kamieniem szlachetnym, chętnie wykorzystywanym w jubilerstwie, jest szmaragd, czyli zielona odmiana berylu. Nazwa tego kamienia szlachetnego pochodzi od greckiego słowa smaragdos – oznaczającego kolor zielony. Już 4000 lat przed naszą erą szmaragd był wykorzystywany jako przedmiot wymiany na rynkach Babilonu. Był kamieniem szlachetnym bardzo cenionym w czasach starożytnych. Wspaniałe okazy szmaragdu zdobiły m.in. biżuterię samej Kleopatry. Szmaragdy pojawiają się również w wielu mitach i znanych opowiadaniach. Na przykład legendarny Graal był wykonany właśnie ze szmaragdu. Wzmianki na temat szmaragdu spotyka się również w Biblii.

 

Spinel jest równie cenionym kamieniem szlachetnym, który w zależności od swojego składu chemicznego przyjmuje różne odcienie. Spinel może być żółty, tak jak kamienie prezentowanego naszyjnika, czerwony, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, brunatny, a nawet czarny.

 

Bez wątpienia do niezwykłej popularności kamieni szlachetnych w czasach starożytnych, jak również w kolejnych epokach, przyczyniła się astrologia, przypisująca im niezwykłą moc. Poszczególne kamienie wiązano z konkretnymi planetami – i tak rubin w astrologii łączony jest z Marsem, szafir z Merkurym, a spinel z Saturnem. Aby wydobyć z kamienia największą moc, istotny był również miesiąc urodzenia noszącej go osoby. Szmaragd był szczególnie polecany osobom urodzonym w miesiącu maju, rubin urodzonym w lipcu, szafir – we wrześniu. Swoje kamienie szczęścia miały również osoby wykonujące określone zawody – np. rubin miał wyjątkowo korzystnie wpływać na prawników, a szmaragd na lekarzy.

 

Tak doskonałe połączenie kamieni szlachetnych najwyższej klasy będzie z pewnością miłym upominkiem dla bliskiej osoby. Subtelność i elegancja gwarantują ponadczasowość tego naszyjnika.

 

Naszyjnik jest sprzedawany w gustownym drewnianym opakowaniu prezentowym przewiązanym satynową wstążeczką. Wychodzimy z założenia, że  naturalny kamień w naturalnym opakowaniu, to piękno samo w sobie. Dla bezpieczeństwa naszyjnik jest dodatkowo umieszczany w sakiewce z organdyny, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo wytwornie.

 

Wygląd kamieni użytych do stworzenia zakupionego naszyjnika może się nieznacznie różnić się od modelu prezentowanego na zdjęciu. Wynika to z cech kamieni naturalnych i ich nieregularności. Nie ma dwóch dokładnie takich samych okazów.

 

Dane techniczne:

Długość naszyjnika: dwie nitki 45 i 46 cm

Waga naszyjnika:  23 g

Kształt kamienia: nieregularny, spłaszczone koło

Średnica kamienia: 3 mm

 

SPEŁNIAMY INDYWIDUALNE ŻYCZENIA – jeśli są Państwo zainteresowani zakupem naszyjnika z prezentowanych kamieni, ale chcieliby Państwo, żeby był dłuższy/ krótszy/ składał się z jednej lub trzech nitek korali, a nie z dwóch, żeby dodatkowo w skład zamówienia wchodziła na przykład bransoletka wykonana z tych samych kamieni, prośba o wysłanie zapytania klikając przycisk ZAPYTAJ O PRODUKT, wysłanie maila na adres biuro@bellitudo.pl lub kontakt telefoniczny.

 

Aby noszenie naszyjnika było jeszcze przyjemniejsze, warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się więcej na temat minerałów, z których został wykonany…

 

RUBIN i SZAFIR – szlachetne odmiany korundu - co warto o nim wiedzieć?

Nazwa korundu pochodzi najprawdopodobniej od hinduskiej starej nazwy minerału kuruvinda. Jest on najtwardszym po diamencie kamieniem (twardość 9), oznacza to, że tylko diament jest go w stanie zarysować. W rzeczywistości, z uwagi na wysoką wartość korundu, szczególnie jego najsłynniejszych odmian – szafiru i rubinu, tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach bada się jego twardość.

 

Korund powstaje w skałach magmowych zawierających duże ilości glinki (Al2O3), a ubogich w krzemionkę, np. w sjenitach, czy związanych z nimi pegmatytach. Można go również spotkać w skałach metamorficznych. Podobnie jak diament, korund bywa także pozyskiwany z wtórnych złóż okruchowych.

 

Metody wydobywania szafirów i rubinów od wieków praktycznie nie uległy zmianie. Nadal są bardzo prymitywne. Te drogocenne kamienie wydobywa się najczęściej ze złóż wtórnych, np. piasków czy żwirów, które przemywa się w podobny sposób jak piaski diamentonośne.

 

Dzięki swojej wyjątkowej twardości korund jest wykorzystywany jako kamień łożyskowy w zegarkach i innych mechanizmach wymagających najwyższej precyzji. Używa się go również jako środka polerskiego. Szlachetne odmiany korundu wykorzystywane są bardzo chętnie w jubilerstwie i osiągają bardzo wysokie ceny, głównie ze względu na rzadkość występowania. Jeśli określilibyśmy produkcję wszystkich kamieni szlachetnych na świecie liczbą 100, to produkcja szafirów stanowiłaby 1,5, a rubinów zaledwie 0,5. Szafiry, jako kamienie częściej spotykane, osiągają niższe ceny od rubinów. Duże okazy rubinów potrafią kosztować nawet więcej niż diamenty. Niestety najczęściej wydobywane są małe kryształy (1/3 karata), duże kamienie trafiają się niezwykle rzadko.

 

Do najsłynniejszych okazów rubinów należą następujące: rubin gwieździsty Reeves (140 karatów), znajdujący się w zbiorach Smithsonian Institution w Waszyngtonie oraz rubin gwieździsty De-Long (100 karatów), którego można podziwiać w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.  Z kolei do najsłynniejszych szafirów należą: „Gwiazda Indii” (563 karaty) w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku i Gwiazda Azji (330 karatów) znajdująca się w Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Wykonywano z nich od niepamiętnych czasów pierścienie, naszyjniki, broszki i inne ozdoby, np. pojawiały się bardzo często w insygniach władzy królewskiej czy w liturgicznych szatach i  naczyniach.

 

KORUND – wizytówka:

Wzór chemiczny: Al2O3 + Fe, Cr, Ti

Układ krystalograficzny: regularny; rubin i szafir przybierają najczęściej formę kryształów o pokroju tabliczkowym, słupkowym lub beczułkowym; inne odmiany korundu tworzą skupienia zbite i ziarniste.

Twardość: 9 w skali Mohsa; bardzo wysoka twardość, wśród wszystkich minerałów tylko diament wykazuje twardość wyższą od korundu

Gęstość: 3,4 – 4,1  g/cm3 (gęstość szafiru i rubinu od 3,9 – 4,1)

Łupliwość: brak

Przełam: muszlowy lub zadziorowaty

Barwa: w czystej postaci korund jest przezroczysty, domieszki pierwiastków (żelaza, chromu i tytanu) czynią go barwnym; wyróżnia się kilka odmian szlachetnych przezroczystych korundów:

Rubin – to odmiana barwy czerwonej, ciemnoczerwonej, wręcz purpurowej; najbardziej cenione są okazy z lekko niebieską poświatą. Taką barwę rubinu określa się jako czerwień krwi gołębiej (z ang. Pigeon’s-blood, z niem. Taubenblut).

Szafir – odmiana korundu o barwie niebieskiej; najbardziej cenioną barwą szafirów jest barwa o odcieniu bławatka, nosząca również nazwę błękitu kaszmirskiego (Kashmir blue).

Szafir biały (leukoszafir) – korundy bezbarwne.

Szafir czerwono-żółty – noszący nazwę podparadża.

I inne barwne odmiany korundu, które nazywane są również szafirami (poza odcieniem czerwonym) wraz z przymiotnikiem określającym ich odcień – np. szafir różowy, szafir zielony, szafir żółty.

Rysa: biała; w sposób trwały rysuje płytkę porcelanową

Połysk: szklisty, diamentowy

 

SZMARAGD – najszlachetniejsza odmiany berylu - co warto o nim wiedzieć?

Beryl jest bardzo cenionym kamieniem szlachetnym, szczególnie jego zabarwione przezroczyste odmiany, wśród których najwyższe miejsce zajmuje szmaragd o barwie zielonej, obok niebieskiego akwamarynu, złotego heliodoru czy różowego morganitu. Beryl w czystej postaci jest bezbarwny. Często w jego składzie można spotkać domieszki różnych pierwiastków (m.in. sodu, wapnia, litu, potasu) oraz cząstki wody. Tworzy kryształy w postaci długich sześciobocznych słupów, niekiedy ogromnych rozmiarów.

 

Beryle powstają jako składnik pobocznych granitów i pegmatytów granitowych. Można je także spotkać w łupkach krystalicznych i złożach okruchowych.

 

Nazwa tego minerału przypisywana jest zwykle obecności pierwiastka chemicznego Beryl (Be). Poza szerokim zastosowaniem w jubilerstwie, bywa również wydobywany w celu uzyskania samego berylu (pierwiastka) – metalu lekkiego wykorzystywanego do produkcji lekkich stopów oraz w badaniach energii atomowej.

 

BERYL – wizytówka:

Wzór chemiczny: Be3Al2Si6O18 + Fe, Cr, Mn, V, Cs

Układ krystalograficzny: heksagonalny; tworzy wysokie słupy sześcioboczne; w odmianach jubilerskich kryształy są dobrze wykształcone.

Twardość: 7,5 - 8 w skali Mohsa

Gęstość: 2,6 – 2,9  g/cm3

Łupliwość: niewyraźna

Przełam: muszlowy, nierówny

Barwa: w czystej postaci beryl jest bezbarwny, domieszki pierwiastków czynią go barwnym; wyróżnia się kilka odmian szlachetnych przezroczystych beryli:

Szmaragd – najwyżej ceniona odmiana szlachetnego berylu o barwie zielonej (od jasnozielonej, przez żółto-zieloną, po ciemnozieloną); swój niezwykły kolor zawdzięcza szmaragd obecności jonów chromu i niekiedy niewielkich ilości jonów żelaza; jeden z najbardziej poszukiwanych kamieni szlachetnych na świecie

Akwamaryn – kamień o barwie niebieskiej (niebiesko-zielonej, ciemnozielonej, ciemnoniebieskiej), zawdzięczający są barwę obecności jonów dwuwartościowego żelaza

Heliodor (złoty beryl) – o barwie bladożółtej, ciemnożółtej do żółto-pomarańczowej, powstałej dzięki obecności jonów żelaza trójwartościowego)

Morganit – koloru różowego, brzoskwiniowo różowego lub łososiowego – wpływ jonów manganu

Goszenit (goshenit) - bezbarwny

Rysa: biała

Połysk: szklisty

 

SPINEL – co warto o nim wiedzieć?

Pochodzenie nazwy nie jest pewne, najprawdopodobniej nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa spino, nawiązującego do rzadko występującej w przyrodzie kolumnowej formy kryształów.

 

Spinele tworzą grupę minerałów będących tlenkami o ogólnym wzorze XY2O4, gdzie X oznacza metale dwuwartościowe (żelazo, mangan, cynk i magnez), a Y metale trójwartościowe (żelazo, chrom, aluminium). Oba rodzaje metali mogą się zastępować, co przyczynia się do powstawania różnych kryształów mieszanych.

 

Spinele występują najczęściej w formie regularnych kryształów ośmiościennych. Często spotyka się bliźniaki. Duże okazy bywają zaokrąglone.

 

Spinele, z racji swojego różnorodnego składu, przyjmują różne barwy. Spotykamy spinele czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie, fioletowe, granatowe, a nawet czarne. Występują w skałach metamorficznych, głównie w kontaktowo – metamorficznych. Dzięki swojej dużej twardości i odporności na działanie czynników zewnętrznych, można je również spotkać w złożach wtórnych. Często, podobnie jak rubiny, szafiry i inne kamienie szlachetne, bywają wydobywane z piasków i żwirów.

 

SPINEL – wizytówka:

Wzór chemiczny: MgAl2O4 (spinel właściwy)

Układ krystalograficzny: regularny; dobrze wykształcone kryształy, najczęściej w formie ośmiościanów; duże okazy bywają zaokrąglone

Twardość: 8 w skali Mohsa

Gęstość: 3,55 – 3,75  g/cm3

Łupliwość: niewyraźna

Przełam: muszlowy

Barwa: w zależności od składu chemicznego przyjmuje barwę czerwoną, niebieską, zieloną, żółtą, brązową, pomarańczową, czarną, fioletową, różową lub jest prawie bezbarwny. Odmiany barwy czerwonej noszą nazwę spineli rubinowych lub rubinów balas (balas ruby), i obok niebieskich i zielonych należą do najpiękniejszych i najcenniejszych spineli.

Rysa: biała

Połysk: szklisty

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Waga:23 g
Kształt kamienia:nieregularny, spłaszczone koło
Średnica kuli:3 mm
Długość:45 i 46 cm

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 479,00 PLN
netto: 389.43 PLN

Termin wysyłki: 4-5 dni
Dostępność:

Zobacz też...

Promocja
NASZYJNIK Z MAGICZNYM KORALIKIEM
7 PLN

Cudny wisiorek podobno z magicznym drewnianym koralikiem w kolorze ceglastym. Dzieło małej, niezwykle pracowitej Pierwszoklasistki :)

PIERŚCIONEK Z ONYKSEM - okrągłe oczko o średnicy 2 cm
130 PLN

Klasycznie piękny pierścionek z czarnym onyksem w srebrnej oprawie, z wygodną regulacją (tzw. one size).

NASZYJNIK Z RUBINU (podwójny sznur kamieni) - długość 43,5 i 44,5 cm
660 PLN

Subtelny rubinowy naszyjnik składający się z dwóch nitek kamieni. Piękny prezent dla osób ceniących biżuterię wykonaną z prawdziwych kamieni szlachetnych.

Nowość
BRANSOLETKA "TĘCZOWA" - długość 19 cm
30 PLN

Śliczna bransoletka wykonana przez młodą, bo zaledwie siedmioletnią, artystkę o imieniu Julia. Wielokolorowa bransoletka ma podobno niezwykłe właściwości. Warto się o tym przekonać osobiście :)

Promocja
NASZYJNIK Z TURKUSÓW - długość 44 cm
255 PLN

Przepiękny naszyjnik z naturalnego turkusu - kamienia szlachetnego o niespotykanym kolorze - głębokiego błękitu z lekką nutą zieleni.

Bestseller
NASZYJNIK Z KRYSZTAŁU GÓRSKIEGO - długość 49 cm
229 PLN

Robiący niesamowite wrażenie naszyjnik z prawdziwego kryształu górskiego, kamienia szlachetnego wyglądem przypominającego spękane szkło. Oryginalny prezent na każdą okazję dla bliskiej sercu kobiety.

PIERŚCIONEK Z KWARCEM - okrągły duży (natural)
179 PLN

Prześliczny pierścień w srebrnej oprawie z oczkiem wykonanym z naturalnej druzy kwarcowej. Przykład klasycznie pięknej, ponadczasowej biżuterii. Warto sprawić sobie lub bliskiej osobie tak elegancki upominek.

NASZYJNIK Z LAWY WULKANICZNEJ - długość 42 cm
45 PLN

Niespotykany okaz - naszyjnik z lawy wulkanicznej, pochodzącej z Meksyku. Niecodzienna ozdoba, która na pewno przyciągnie spojrzenia.