NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm
NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm

NASZYJNIK Z RUBINU (pojedynczy sznur kamieni) - długość 43 cm

Naszyjnik wykonany z rubinu - kamienia szlachetnego, którego piękno i cena nierzadko dorównuje diamentowi. Pojedynczy sznur kamieni pochodzących z Nigerii. Wyjątkowej klasy prezent dla bliskiej osoby.

UWAGA - PRODUKT NA ZAMÓWIENIE - dostępne formy płatności to przelew on-line i przelew tradycyjny. Brak możliwości wyboru płatności przy odbiorze.

 

Wyjątkowy naszyjnik wykonany z najwyższej klasy rubinów – jednych z najcenniejszych kamieni szlachetnych, jakie można spotkać na Ziemi. Naszyjnik składa się z pojedynczego sznura kamieni o średnicy 3 mm, pochodzących z Nigerii. Ma długość 43 cm. Małe rubiny zawieszone są na stalowej żyłce jubilerskiej. Naszyjnik zakończony jest wygodnym srebrnych zapięciem.

 

Rubin, obok równie cennego szafiru, to dwie szlachetne odmiany korundu, minerału będącego tlenkiem glinu, którego skład chemiczny najłatwiej określić podając jego wzór chemiczny - Al2O3. Korund w swojej czystej postaci jest minerałem bezbarwnym (określa się go nazwą biały szafir). Domieszki innych pierwiastków nadają mu różne odcienie. I tak tytan (Ti) barwi korund na niebiesko – powstaje dzięki temu błękitny szafir. Chrom (Cr), a konkretnie tlenek chromu nadaje korundowi barwę czerwoną – ten rodzaj korundu nazywany jest rubinem. Żelazo (Fe) i jego tlenki dają różne odcienie zielonego, w stronę niebieskiego, a nawet czarnego – za to zabarwienie odpowiada dwuwartościowy tlenek żelaza (FeO), z kolei żelazo trójwartościowe w postaci tlenku Fe2O3 nadaje korundowi barwę żółtą, od jasnej, poprzez różne odcienie pomarańczowego i czerwonego, do brunatnej.

 

Współcześnie korundy dzieli się na czerwone określane właśnie mianem rubinów i pozostałe, które noszą nazwę szafirów. Przy czym nazwa szafir bez dodatkowego określenia koloru dotyczy wyłącznie korundu o barwie niebieskiej. Wszystkie inne odcienie korundu noszą nazwę szafiru, ale wymagają dodatkowego przymiotnika, który określi ich konkretny odcień, np. szafir żółty, szafir biały (leukoszafir), szafir zielony itd. Wyjątek stanowi szafir o zabarwieniu czerwono – żółtym, który od dawien dawna nosi nazwę padparadża, oznaczającą „kwiat lotosu” (nazwa ta pochodzi od syngaleskiego podparagaya).

 

Nazwa rubinu pochodzi od łacińskiego słowa ruber oznaczającego kolor czerwony. Właściwą barwą rubinów jest kolor ciemnoczerwony, wręcz purpurowy. Najbardziej cenione są okazy mające kolor czerwony z lekką poświatą niebieskiego. Odcień ten określa się niekiedy jako czerwień krwi gołębia (z ang. Pigeon’s-blood red, z niem. Taubenblut).

 

Rubiny należą do niezwykle rzadkich kamieni. Duże okazy, będące prawdziwym rarytasem, osiągają często cenę wyższą od diamentu. Dodatkowo wysoka cena związana jest również z obróbką rubinu. Szacuje się, że w czasie szlifowania rubiny tracą ok. połowy swojej pierwotnej masy, a sama cena szlifu stanowi ok. 40% wartości kamienia.

 

Od zawsze kamieniom szlachetnym ludzie przypisywali wyjątkową moc. Rubin rzecz jasna również uważany był za „kamień szczęścia”. Astrologia wiąże go z planetą Mars. Podobno wyjątkowo korzystnie wpływa na osoby urodzone w miesiącu lipcu lub te, które wykonują zawód prawnika. Rubin pomaga goić rany i ma moc poskramiania namiętności.

 

Naszyjnik jest sprzedawany w gustownym drewnianym opakowaniu prezentowym przewiązanym satynową wstążeczką. Wychodzimy z założenia, że  naturalny kamień w naturalnym opakowaniu, to piękno samo w sobie. Dla bezpieczeństwa naszyjnik jest dodatkowo umieszczany w sakiewce z organdyny, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo wytwornie.

 

Wygląd kamieni użytych do stworzenia zakupionego naszyjnika może się nieznacznie różnić się od modelu prezentowanego na zdjęciu. Wynika to z cech kamieni naturalnych i ich nieregularności. Nie ma dwóch dokładnie takich samych okazów.

 

Dane techniczne:

Długość naszyjnika: 43 cm

Waga naszyjnika:  16,2 g

Kształt kamienia: nieregularny, spłaszczone koło

Średnica kamienia: 3 mm

 

SPEŁNIAMY INDYWIDUALNE ŻYCZENIA – jeśli są Państwo zainteresowani zakupem naszyjnika z prezentowanego rubinu, ale chcieliby Państwo, żeby był dłuższy/ krótszy/ składał się z dwóch nitek korali, a nie z jednej, żeby dodatkowo w skład zamówienia wchodziła na przykład bransoletka wykonana z tego samego kamienia, prośba o wysłanie zapytania klikając przycisk ZAPYTAJ O PRODUKT, wysłanie maila na adres biuro@bellitudo.pl lub kontakt telefoniczny.

 

Aby noszenie naszyjnika było jeszcze przyjemniejsze, warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się więcej na temat minerału, z którego został wykonany…

 

Co warto wiedzieć o  korundzie?

Nazwa korundu pochodzi najprawdopodobniej od hinduskiej starej nazwy minerału kuruvinda. Jest on najtwardszym po diamencie kamieniem (twardość 9), oznacza to, że tylko diament jest go w stanie zarysować. W rzeczywistości, z uwagi na wysoką wartość korundu, szczególnie jego najsłynniejszych odmian – szafiru i rubinu, tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach bada się jego twardość.

 

Korund powstaje w skałach magmowych zawierających duże ilości glinki (Al2O3), a ubogich w krzemionkę, np. w sjenitach, czy związanych z nimi pegmatytach. Można go również spotkać w skałach metamorficznych. Podobnie jak diament, korund bywa także pozyskiwany z wtórnych złóż okruchowych.

 

Metody wydobywania szafirów i rubinów od wieków praktycznie nie uległy zmianie. Nadal są bardzo prymitywne. Te drogocenne kamienie wydobywa się najczęściej ze złóż wtórnych, np. piasków czy żwirów, które przemywa się w podobny sposób jak piaski diamentonośne.

 

Dzięki swojej wyjątkowej twardości korund jest wykorzystywany jako kamień łożyskowy w zegarkach i innych mechanizmach wymagających najwyższej precyzji. Używa się go również jako środka polerskiego. Szlachetne odmiany korundu wykorzystywane są bardzo chętnie w jubilerstwie i osiągają bardzo wysokie ceny, głównie ze względu na rzadkość występowania. Jeśli określilibyśmy produkcję wszystkich kamieni szlachetnych na świecie liczbą 100, to produkcja szafirów stanowiłaby 1,5, a rubinów zaledwie 0,5. Szafiry, jako kamienie częściej spotykane, osiągają niższe ceny od rubinów. Duże okazy rubinów potrafią kosztować nawet więcej niż diamenty. Niestety najczęściej wydobywane są małe kryształy (1/3 karata), duże kamienie trafiają się niezwykle rzadko.

 

Do najsłynniejszych okazów rubinów należą następujące: rubin gwieździsty Reeves (140 karatów), znajdujący się w zbiorach Smithsonian Institution w Waszyngtonie oraz rubin gwieździsty De-Long (100 karatów), którego można podziwiać w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.  Z kolei do najsłynniejszych szafirów należą: „Gwiazda Indii” (563 karaty) w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku i Gwiazda Azji (330 karatów) znajdująca się w Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Wykonywano z nich od niepamiętnych czasów pierścienie, naszyjniki, broszki i inne ozdoby, np. pojawiały się bardzo często w insygniach władzy królewskiej czy w liturgicznych szatach i  naczyniach.

 

KORUND – wizytówka:

Wzór chemiczny: Al2O3 + Fe, Cr, Ti

Układ krystalograficzny: regularny; rubin i szafir przybierają najczęściej formę kryształów o pokroju tabliczkowym, słupkowym lub beczułkowym; inne odmiany korundu tworzą skupienia zbite i ziarniste.

Twardość: 9 w skali Mohsa; bardzo wysoka twardość, wśród wszystkich minerałów tylko diament wykazuje twardość wyższą od korundu

Gęstość: 3,4 – 4,1  g/cm3 (gęstość szafiru i rubinu od 3,9 – 4,1)

Łupliwość: brak

Przełam: muszlowy lub zadziorowaty

Barwa: w czystej postaci korund jest przezroczysty, domieszki pierwiastków (żelaza, chromu i tytanu) czynią go barwnym; wyróżnia się kilka odmian szlachetnych przezroczystych korundów:

Rubin – to odmiana barwy czerwonej, ciemnoczerwonej, wręcz purpurowej; najbardziej cenione są okazy z lekko niebieską poświatą. Taką barwę rubinu określa się jako czerwień krwi gołębiej (z ang. Pigeon’s-blood, z niem. Taubenblut).

Szafir – odmiana korundu o barwie niebieskiej; najbardziej cenioną barwą szafirów jest barwa o odcieniu bławatka, nosząca również nazwę błękitu kaszmirskiego (Kashmir blue).

Szafir biały (leukoszafir) – korundy bezbarwne.

Szafir czerwono-żółty – noszący nazwę podparadża.

I inne barwne odmiany korundu, które nazywane są również szafirami (poza odcieniem czerwonym) wraz z przymiotnikiem określającym ich odcień – np. szafir różowy, szafir zielony, szafir żółty.

Rysa: biała; w sposób trwały rysuje płytkę porcelanową

Połysk: szklisty, diamentowy

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Waga:16,2 g
Kształt kamienia:nieregularny, spłaszczone koło
Średnica kuli:3 mm
Długość naszyjnika: 43 cm
Długość naszyjnika: 45 cm
Długość naszyjnika: 47 cm
Długość naszyjnika: 50 cm
Długość naszyjnika: 55 cm
Długość naszyjnika: 60 cm
Długość naszyjnika: 65 cm
Długość naszyjnika: 70 cm
Długość naszyjnika: 75 cm

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Cena: 600,00 PLN
netto: 487.80 PLN

Termin wysyłki: 4-5 dni
Dostępność:
zamówienie z obowiązkiem zapłaty

Zobacz też...

NASZYJNIK ZE SPINELI - drobny, kulisty - długość 46 cm
100 PLN

Delikatny naszyjnik wykonany z cennego kamienia szlachetnego - spinelu, o barwie czarnej z subtelną nutką fioletu, zieleni i srebra. Wspaniała ozdoba każdej kobiecej szyi.

Promocja
NASZYJNIK Z MAGICZNYM KORALIKIEM
7 PLN

Cudny wisiorek podobno z magicznym drewnianym koralikiem w kolorze ceglastym. Dzieło małej, niezwykle pracowitej Pierwszoklasistki :)

NASZYJNIK Z SZAFIRU - długość 43 cm
325 PLN

Niezwykle drogocenny naszyjnik wykonany z jednego z najszlachetniejszych kamieni naturalnych - szafiru. Piękny upominek dla kobiet lubiących delikatną i elegancką biżuterię.

Nowość
NASZYJNIK ZE SPINELI - gruby, kwadratowy - długość 56 cm
215 PLN

Wyjątkowy naszyjnik ze spineli o kształcie nieregularnych sześcianów nawleczonych na rzemień. Długość 56 cm.

Nowość
PIERŚCIONEK Z CZARNYM SPINELEM - oczko prostokątne, wymiary 1,2 cm x 1,5 cm
180 PLN

Srebrny pierścień ozdobiony pięknym prostokątnym oczkiem wykonanym z czarnego spinelu.

Promocja
NASZYJNIK Z KAMIENIA KSIĘŻYCOWEGO - długość 46 cm
125 PLN

Elegancki naszyjnik z kamienia księżycowego - kamienia szlachetnego niezwyklej urody, należącego do rodziny skaleni. W różnych odcieniach, o niespotykanym blasku przypominającym światło księżyca.

Bestseller
NASZYJNIK Z KRYSZTAŁU GÓRSKIEGO - długość 49 cm
229 PLN

Robiący niesamowite wrażenie naszyjnik z prawdziwego kryształu górskiego, kamienia szlachetnego wyglądem przypominającego spękane szkło. Oryginalny prezent na każdą okazję dla bliskiej sercu kobiety.

NASZYJNIK Z AGATU - długość 43 cm
129 PLN

Delikatny sznur korali wykonanych z naturalnego agatu pochodzącego z Botswany. Mnogość kolorów - od jasnego kremu, poprzez wszystkie odcienie szarości i brązu, po subtelny fiolet i pomarańcz, to cechy charakterystyczne tego kamienia szlachetnego.