Bestseller
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm

PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm

Słynna Pieta Michała Anioła - doskonałe dzieło niewiarygodnie zdolnego twórcy. Replika posągu z końca XV wieku.

Replika wybitnego dzieła wybitnego twórcy – to oczywiście „Pieta Watykańska” Michała Anioła. Znakomita rzeźba wykonana przez człowieka, który swym talentem i niezrównaną inteligencją zachwycał od najmłodszych lat życia. Wspaniały rzeźbiarz, malarz i architekt, niezwykła osobowość.

 

Urodzony w dniu 6  marca 1474 roku we włoskiej miejscowości Caprese, jako drugi z sześciu synów. Zmarł 18 lutego 1564 roku w Rzymie. Mamką małego Michała Anioła była żona pewnego kamieniarza, co sprawiło, że Michał Anioł miał w zwyczaju mawiać, że dłuto i młot, którymi wykłuwał posągi, wyssał wraz z mlekiem karmicielki.

 

 „Pietà Watykańska” (La Pietà) powstała w latach 1498 – 1500, na zlecenie francuskiego kardynała Rohan z kościoła św. Dionizego, jak donosi pierwszy biograf Michała Anioła, jego uczeń i przyjaciel – Giorgio Vasari w swoim wybitnym dziele „Żywoty najsławniejszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów”. Kardynał przebywał w tym czasie w Rzymie, znał talent Michała Anioła i postanowił go wykorzystać, aby pozostawić po sobie odpowiedniej rangi pamiątkę. Zlecił artyście wykonanie z marmuru, ulubionego materiału Michała Anioła, rzeźby tak zwanego Opłakiwania, czyli Maryję ze zdjętym z krzyża martwym Jezusem.

 

Postać Matki  Boskiej trzymającej w ramionach ciało zdjętego z krzyża Chrystusa przyniosła Michałowi Aniołowi ogromną sławę i uznanie. Rzeźba została wykuta w marmurze, z niezwykłą precyzją. Miała wysokość 174 cm. Na szczególne uznanie zasługuje wykonanie szczegółów martwego ciała Jezusa. Widać tu każdy mięsień, każdą żyłę, co świadczy o znakomitej wiedzy artysty na temat anatomii człowieka.  Zarzucano twórcy, że postać Matki Boskiej jest za młoda. Michał Anioł bronił się przed tymi zarzutami mówiąc, że to postać boska, niezniszczona upływem czasu.

 

Warto wiedzieć, że Pieta jest jedynym podpisanym dziełem przez Michała Anioła. Dzieło było już ukończone i wystawione na widok publiczny. Michał Anioł, stojący tuż obok grupy zwiedzających przybyłych z Lombardii, usłyszał jak zebrani podają jako autora rzeźby nie jego, a Krzysztofa Solari, zwanego Gobbio. Zabolało to Michała Anioła do tego stopnia, że postanowił pewnej nocy wykonać następujący napis: „Michelangelus Bonarotus faciebat” (z łac. Uczynił to Michał Anioł Buonarroti). Później żałował tego czynu, ale emocje wzięły górę i nie ma się co dziwić, Michał Anioł miał wówczas zaledwie 24 lata, był pełnym życia, ponadprzeciętnie utalentowanym młodzieńcem.

 

Prezentowana figurka, to produkt ręcznie malowany. Stworzony w holenderskiej pracowni Parastone. Wykonany z bardzo dobrej jakości żywicy epoksydowej, trwałej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza załączony certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i oryginalnego posągu, który aktualnie znajduje się w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Obecnie, po uszkodzeniu jej młotem w dniu 21 maja 1972 roku przez chorego umysłowo, który złamał nos Marii, odłupał jej prawe ramię do łokcia i mocno uszkodził twarz, odrestaurowana rzeźba stoi za pancerną szybą.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Michale Aniele i jego dziełach...

 

Wysokość: 22 cm

Waga: 4048 g

Kształt podstawy: owal o wymiarach 23 x 13 cm

Wymiary opakowania: 30 x 29 x 23 cm

 

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:22 cm
Waga:4048 g
Kolor:biały

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 329,00 PLN
netto: 267.48 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Zobacz też...

WAZON POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wys. 23 cm, śr. 10 cm
189 PLN

Para kochanków ze słynnego obrazu Gustava Klimta - Pocałunek, uwieczniona na wazonie wykonanym z ceramiki szkliwionej. Wysokość 23 cm. Średnica 10 cm. Kształt - owal. Dzieło holenderskiej manufaktury Parastone.

Promocja
POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 30 cm
375 PLN

Najsłynniejsza para kochanków pochodząca z obrazu Gustava Klimta.

Bestseller
KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO, Salvador Dali, Parastone, wysokość 24 cm
210 PLN

Wykonana z niezwykłą precyzją trójwymiarowa figurka długonogiego słonia z obrazu Salvadora Dali "Kuszenie św. Antoniego". Produkt ręcznie malowany w holenderskiej pracowni Parastone.

PORTRET EMILII FLOGE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 24 cm
155 PLN

Przestrzenna figurka Emilii Floge, ukochanej Gustawa Klimta, pochodząca z jego obrazu Portret Emilii Floge.

PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
95 PLN

Ręcznie malowana figurka prezentująca postać genialnego malarza Pablo Picassa widziany oczami innego, równie genialnego, malarza - Salvadora Dali. Idealne odwzorowanie postaci Picassa z oryginalnego dzieła Dalego - olejnego obrazu stworzonego w 1947 roku. Produkt holenderskiej firmy manufaktury Parastone.

Body Talk Men, akt męski, Parastone, wysokość 15 cm
249 PLN

Figurka przedstawiająca akt mężczyzny. Kolekcja Body Talk holenderskiej manufaktury Parastone. Wysokość 15 cm.

Bestseller
DAWID, Michał Anioł, Parastone, wysokość 27 cm
150 PLN

Zachwycająca figurka Dawida. Replika gigantycznego, bo blisko 5 metrowego, posągu Dawida, dłuta Michała Anioła z początku XVI wieku.

TRZY OKRESY ŻYCIA KOBIETY, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 28 cm
310 PLN

Wizja różnych etapów życia kobiety według Gustawa Klimta - trójwymiarowa figurka nawiązująca do dzieła "Trzy okresy życia kobiety".