PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm

PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm

Przestrzenna figurka kobiety z obrazu Salvadora Dali "Płonąca żyrafa". Ręcznie malowana postać, idealne odwzorowanie wizji sennej Dalego. Produkt holenderskiej manufaktury Parastone.

Wykonana ręcznie figurka kobiety pochodząca z jednego z najsławniejszych obrazów Salvadora Dali. Oryginalny obraz powstał w latach 1936-1937. Płótno, namalowane techniką olejną, ma zadziwiająco niewielkie rozmiary (35 x 27 cm), dodatkowo zostało wciśnięte w grubą, przytłaczającą wręcz ramę. Taka prezentacja obrazu, jak tłumaczył sam twórca, nie jest czymś dziwnym. W snach przestrzeń jest złudna, podkreślał Dali, a na podstawie sennych wizji powstało właśnie to dzieło. Obraz miał za zadanie przerazić swoich odbiorców, uzmysłowić im w jak dramatycznym kierunku zmierza ludzkość. Być może efekt szokowy byłby większy, gdy obraz był gigantycznym malowidłem, ale czym jest realny obraz względem nieokiełznanej sennej rzeczywistości…

 

Postać kobiety osłania ściśle przylegająca do ciała suknia, która jeszcze bardziej podkreśla przerażająco kościstą sylwetkę. Kobieta nie ma twarzy, ręce odarte ze skóry zdają się sięgać w nicość, być może próbują powstrzymać rozkładające się ciało przed upadkiem. Z ciała kobiety wystają wpółotwarte szuflady, które są bezpośrednim nawiązaniem do freudowskich teorii dotyczących psychoanalizy, do których Salvador Dali wielokrotnie nawiązywał w swych dziełach. Sekretne szuflady miały symbolizować niedostępne pokłady ludzkiego ciała i umysłu, do których mogą dotrzeć tylko psychoanalitycy.

Z pleców naszej bohaterki wystają maczugi, przypominające do złudzenia męskie narządy płciowe, podpierane kulami inwalidzkimi. Kule, obok wspomnianych szuflad, często pojawiają się na płótnach Dalego.

 

Figurka wykonana w manufakturze Parastone nawiązuje wyłącznie do postaci znajdującej się na pierwszym planie obrazu Dalego. Tytułowa płonąca żyrafa pełni rolę drugoplanową. Jej niewielka postać, faktycznie płonąca, jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Na pierwszy rzut oka trudno ją wręcz zauważyć. Przeżywa z pewnością olbrzymi ból, choć nie daje tego po sobie poznać, stoi spokojnie, czeka na swój niewątpliwy koniec. Czy taki sam obojętny los czeka ludzkość?

 

 

Produkt ręcznie malowany. Pochodzący z Holandii. Wykonany z bardzo dobrej jakości żywicy epoksydowej, odpornej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza dołączony do figurki certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i oryginalnego obrazu.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Salvadorze Dali, jego samouwielbieniu i szokujących dziełach...

 

Dane techniczne:

Wysokość: 19 cm

Waga: 234 g

Kształt podstawy: okrąg o średnicy 8,5 cm

Wymiary opakowania: 25 x 15 x 13 cm

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:19 cm
Waga:234 g

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 195,00 PLN
netto: 158.54 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Zobacz też...

PORTRET EMILII FLOGE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 24 cm
155 PLN

Przestrzenna figurka Emilii Floge, ukochanej Gustawa Klimta, pochodząca z jego obrazu Portret Emilii Floge.

Bestseller
KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO, Salvador Dali, Parastone, wysokość 24 cm
210 PLN

Wykonana z niezwykłą precyzją trójwymiarowa figurka długonogiego słonia z obrazu Salvadora Dali "Kuszenie św. Antoniego". Produkt ręcznie malowany w holenderskiej pracowni Parastone.

Body Talk Men, akt męski, Parastone, wysokość 12 cm
239 PLN

Dekoracyjna figurka Parastone o wysokości 12 cm. Kolekcja Body Talk - akt męski.

Promocja
POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 30 cm
359 PLN 375 PLN

Najsłynniejsza para kochanków pochodząca z obrazu Gustava Klimta.

Bestseller
POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 19 cm
239 PLN

Elektryzująca para kochanków ze słynnego obrazu Gustava Klimta - Pocałunek. Ręcznie wykonana trójwymiarowa figurka stworzona przez holenderską manufakturę Parastone.

WAZON POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wys. 23 cm, śr. 10 cm
189 PLN

Para kochanków ze słynnego obrazu Gustava Klimta - Pocałunek, uwieczniona na wazonie wykonanym z ceramiki szkliwionej. Wysokość 23 cm. Średnica 10 cm. Kształt - owal. Dzieło holenderskiej manufaktury Parastone.

PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
95 PLN

Ręcznie malowana figurka prezentująca postać genialnego malarza Pablo Picassa widziany oczami innego, równie genialnego, malarza - Salvadora Dali. Idealne odwzorowanie postaci Picassa z oryginalnego dzieła Dalego - olejnego obrazu stworzonego w 1947 roku. Produkt holenderskiej firmy manufaktury Parastone.

Bestseller
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
329 PLN

Słynna Pieta Michała Anioła - doskonałe dzieło niewiarygodnie zdolnego twórcy. Replika posągu z końca XV wieku.