PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm
PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm

PORTRET PICASSA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 13,5 cm

Ręcznie malowana figurka prezentująca postać genialnego malarza Pablo Picassa widziany oczami innego, równie genialnego, malarza - Salvadora Dali. Idealne odwzorowanie postaci Picassa z oryginalnego dzieła Dalego - olejnego obrazu stworzonego w 1947 roku. Produkt holenderskiej firmy manufaktury Parastone.

Przestrzenna figurka przedstawiająca tytułowego Pablo Picasso z obrazu Salvadora Dali. Oddana z najmniejszymi szczegółami postać mężczyzny, którego Dali po raz pierwszy spotkał w 1927 roku, w czasie swojej pierwszej wizyty w Paryżu. Odwiedził wówczas Pablo Picassa w jego atelier. Salvador Dali był urzeczony dziełami swojego mistrza, podziwiał bowiem bardzo swojego starszego o przeszło 20 lat kolegę. Dali nie byłby jednak sobą, gdyby parę lat później nie zmienił zdania na temat twórczości Picassa. Powiedział m. in., że jeden jego obraz jest warty dużo więcej niż wszystkie obrazy Picassa. Jego uwielbienie dla samego siebie po raz kolejny dało o sobie znać.

Według Dalego Picasso nie zajmował się pięknem tylko brzydotą, w odróżnieniu od Dalego, którego pochłaniało piękno. Ale jak mawiał Dali: „w przypadku największych geniuszów jak Picasso i ja, brzydkie piękno i piękne piękno mogą być w anielskim stylu”.

 

Obraz „Portret Picassa” mógłby się spokojnie nazywać „Oficjalnie paranoiczny portret Pablo Picasso”. Zawiera bowiem różne folklorystyczne elementy pokazujące w anegdotyczny sposób pochodzenie portretowanego Picassa. Dali, chcąc oddać hołd swojemu rodakowi, umieścił jego popiersie na cokole, będącym symbolem wyróżnienia. Samo popiersie nawiązuje do koziego kopyta. Głowa została ozdobiona z kolei kozimi rogami, a na jej czubku Dali umieścił wielką skałę, która ma symbolizować ogromną, wręcz katastroficzną, odpowiedzialność za losy współczesnego malarstwa.

Nieprzeciętny intelekt malarza zostaje niejako zdradzony przez mózg, przedzierający się przez gardło i ostatecznie wychodzący w postaci łyżki z nosa. Na łyżce leży mała gitara, podkreślająca hiszpańską atmosferę. Całość dopełniają dwa delikatne kwiaty – jaśmin i goździk.

 

Czy ten portret może się podobać, jakie przesłanie zawarł w nim Dali? Odpowiedź na te pytania jest niezwykle trudna. Salvador Dali i jego surrealistyczne poglądy nie dają się w żaden sposób w pełni zinterpretować. Dali z całych sił starał się odejść od zastanego logicznego porządku świata. Całym swoim życiem i twórczością skłaniał odbiorców do odejścia od rzeczywistości i skierowania się w stronę świata sennych wizji, absolutnie nierealnych, wręcz halucynogennych. Nie starajmy się zatem zrozumieć autora, podziwiajmy tylko jego nieokiełznaną wyobraźnię…

 

Ta stosunkowo niewielka figurka może stanowić doskonały upominek dla osoby pasjonującej się nietuzinkową twórczością Dalego. Będzie z pewnością prezentować się bardzo oryginalnie na biurku czy w szklanej witrynie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga i dowiedzenia się więcej na temat niebywałej postaci jaką był Salvador Dali oraz do obejrzenia innych figurek stworzony przez Parastone na podstawie jego najsłynniejszych obrazów.

 

Produkt ręcznie malowany. Pochodzący z Holandii. Wykonany z bardzo dobrej jakości żywicy epoksydowej, odpornej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza dołączony do figurki certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i oryginalnego obrazu.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Salvadorze Dali, jego samouwielbieniu i szokujących dziełach...

 

Dane techniczne:

Wysokość: 13,5 cm

Waga: 156 g

Kształt podstawy: prostopadłościan o wymiarach 3 x 3,5 x 2 cm

 

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:13,5 cm
Waga:156 g

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 95,00 PLN
netto: 77.24 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Powiązane

Zobacz też...

Body Talk Men, akt męski, Parastone, wysokość 16 cm
269 PLN

Figurka Parastone o wysokości 16 cm. Kolekcja Body Talk - akt męski.

PŁONĄCA ŻYRAFA, Salvador Dali, Parastone, wysokość 19 cm
195 PLN

Przestrzenna figurka kobiety z obrazu Salvadora Dali "Płonąca żyrafa". Ręcznie malowana postać, idealne odwzorowanie wizji sennej Dalego. Produkt holenderskiej manufaktury Parastone.

Body Talk Men, akt męski, Parastone, wysokość 15 cm
249 PLN

Figurka przedstawiająca akt mężczyzny. Kolekcja Body Talk holenderskiej manufaktury Parastone. Wysokość 15 cm.

TRZY OKRESY ŻYCIA KOBIETY, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 28 cm
310 PLN

Wizja różnych etapów życia kobiety według Gustawa Klimta - trójwymiarowa figurka nawiązująca do dzieła "Trzy okresy życia kobiety".

Bestseller
PORTRET ADELI BLOCH, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 25 cm
335 PLN

Ozdobiona ręcznie przestrzenna figurka Adeli Bloch - Brauer, postaci z portretu Gustawa Klimta.

WAZON POCAŁUNEK, Gustav Klimt, Parastone, wys. 23 cm, śr. 10 cm
189 PLN

Para kochanków ze słynnego obrazu Gustava Klimta - Pocałunek, uwieczniona na wazonie wykonanym z ceramiki szkliwionej. Wysokość 23 cm. Średnica 10 cm. Kształt - owal. Dzieło holenderskiej manufaktury Parastone.

Bestseller
DAWID, Michał Anioł, Parastone, wysokość 27 cm
150 PLN

Zachwycająca figurka Dawida. Replika gigantycznego, bo blisko 5 metrowego, posągu Dawida, dłuta Michała Anioła z początku XVI wieku.

Bestseller
PIETA WATYKAŃSKA, Michał Anioł, Parastone, wysokość 22 cm
329 PLN

Słynna Pieta Michała Anioła - doskonałe dzieło niewiarygodnie zdolnego twórcy. Replika posągu z końca XV wieku.