Promocja
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

Ręcznie wykonana figurka przedstawiająca przytulającą się parę z obrazu Gustava Klimta - "Spełnienie". Wspaniały prezent dla wielbicieli rzeczy pięknych. Produkt holenderskiej firmy Parastone.

Wykonana z największą precyzją trójwymiarowa figurka oddająca wiernie tulące się do siebie postaci z wybitnego dzieła - "Spełnienia", wybitnego twórcy - Gustava Klimt.

Gustav Klimt stworzył swój obraz "Spełnienie" w latach 1905 - 1909, czyli w tzw. "złotym okresie" swojej działalności. Obraz powstał na zamówienie bogatego przemysłowca, Adolphe Stocleta, pochodzącego z Belgii i stanowił część większej całości - kilku mozaik określanych mianem "Fryzu Stocleta", pokrytych prawdziwymi płatkami złota i kamieniami szlachetnymi.

 

Adolphe Stoclet w pełni zaufał Klimtowi, który był wówczas bardzo ceniowym artystą, choć przyprawiającym niekiedy o zawrót głowy. Oddał w jego ręce swoją nowo wybudowaną rezydencję w Brukseli. Stworzenie tak dużego malowidła ściennego wymagało od artysty nie lada wysiłku. Klimt po raz kolejny zdecydował się na prezentację cyklów życia. Znając upodobanie mieszkańców do sztuki orientalnej, wykorzystał jej elementy do stworzenia obrazu. W centralnym miejscu umieścił biblijny symbol drzewa wiadomości dobrych i złych - "Drzewo życia". Obok niego pojawiła się tańcząca dziewczyna, która miała symbolizować "Oczekiwanie" oraz czule obejmująca się para kochanków z prezentowanego tu "Spełnienia". W rolę modela wcielił się sam Gustav Klimt. Modelką była jego ukochana i wierna towarzyszka życia - Emilia Flöge.

 

Para jest pochłonięta bez reszty w swoim gorącym uścisku. Uchwycona przez artystę scena napawa optymizmem. Kobieta i mężczyzna wyglądają na zakochanych w sobie... spełnionych. Jak przystało na Klimta nie sposób nie dopatrzeć się podtekstu erotycznego, stale obecnego w jego dziełach. 

Niesamowitej aury dodaje dziełu wszechobecne złoto, liczne elementy zaczerpięte ze sztuki indyjskiej i buddyjskiej oraz przepiękne żywe kolory. Wszystko to sprawia, że od obrazu wprost nie można oderwać wzroku.

 

Produkt ręcznie malowany w holenderskiej pracowni Parastone. Wykonany z najwyższej klasy utwardzanej żywicy, niezwykle odpornej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza załączony certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i samego obrazu.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Gustawie Klimcie i jego wybitnych dziełach...

 

Wysokość: 21 cm (na stronie sklepu dostępna jest również figurka o wysokości 35 cm)

Waga: 753 g

Kształt podstawy: owal o wymiarach 9 x 5 cm

 

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:21 cm
Waga:753 g
Rozmiar figurki: Duża Niedostępny
Rozmiar figurki: Mała Niedostępny

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

175,00 PLN

Cena: 169,00 PLN
netto: 137.40 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Powiązane

Zobacz też...

Promocja
NASZYJNIK Z MAGICZNYM KORALIKIEM
7 PLN

Cudny wisiorek podobno z magicznym drewnianym koralikiem w kolorze ceglastym. Dzieło małej, niezwykle pracowitej Pierwszoklasistki :)

PIERŚCIONEK Z KWARCEM - Serce - duży, dark blue
249 PLN

Niezwykłej urody pierścionek z oczkiem wykonanym z naturalnego kwarcu zabarwionego na kolor ciemnoniebieski, oprawionym w srebro. Imponująca waga - 20 g i nietuzinkowy projekt to jego cechy charakterystyczne. Doskonały upominek dla kobiet z klasą.

NASZYJNIK Z AGATU - długość 43 cm
129 PLN

Delikatny sznur korali wykonanych z naturalnego agatu pochodzącego z Botswany. Mnogość kolorów - od jasnego kremu, poprzez wszystkie odcienie szarości i brązu, po subtelny fiolet i pomarańcz, to cechy charakterystyczne tego kamienia szlachetnego.

Bestseller
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 35 cm
585 PLN

Przestrzenna figurka wzorowana na wybitnym dziele Gustawa Klimta - "Spełnieniu" - jednej z mozaik zdobiącej ściany rezydencji Stocletów.

NASZYJNIK Z PIRYTU - długość 42 cm
95 PLN

Bardzo ciekawy naszyjnik z naturalnego pirytu. Dla kobiet z klasą, które w biżuterii cenią sobie przede wszystkim minimalizm.

Bestseller
PIERŚCIONEK Z KWARCEM - okrągły mały (dark blue)
120 PLN

Piękny pierścionek z naturalnego kwarcu w postaci druzy kwarcowej - cenionego kamienia ozdobnego. Wspaniała błękitna głębia oczka i nietuzinkowa srebrna oprawa sprawia, że od pierścionka wprost nie sposób oderwać wzroku. Najwyższej jakości biżuteria naturalna.

NASZYJNIK Z RUBINU (podwójny sznur kamieni) - długość 43,5 i 44,5 cm
660 PLN

Subtelny rubinowy naszyjnik składający się z dwóch nitek kamieni. Piękny prezent dla osób ceniących biżuterię wykonaną z prawdziwych kamieni szlachetnych.

Promocja
NASZYJNIK Z KAMIENIA KSIĘŻYCOWEGO - długość 46 cm
125 PLN

Elegancki naszyjnik z kamienia księżycowego - kamienia szlachetnego niezwyklej urody, należącego do rodziny skaleni. W różnych odcieniach, o niespotykanym blasku przypominającym światło księżyca.