Bestseller
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

Ręcznie wykonana figurka przedstawiająca przytulającą się parę z obrazu Gustava Klimta - "Spełnienie". Wspaniały prezent dla wielbicieli rzeczy pięknych. Produkt holenderskiej firmy Parastone.

Wykonana z największą precyzją trójwymiarowa figurka oddająca wiernie tulące się do siebie postaci z wybitnego dzieła - "Spełnienia", wybitnego twórcy - Gustava Klimt.

Gustav Klimt stworzył swój obraz "Spełnienie" w latach 1905 - 1909, czyli w tzw. "złotym okresie" swojej działalności. Obraz powstał na zamówienie bogatego przemysłowca, Adolphe Stocleta, pochodzącego z Belgii i stanowił część większej całości - kilku mozaik określanych mianem "Fryzu Stocleta", pokrytych prawdziwymi płatkami złota i kamieniami szlachetnymi.

 

Adolphe Stoclet w pełni zaufał Klimtowi, który był wówczas bardzo ceniowym artystą, choć przyprawiającym niekiedy o zawrót głowy. Oddał w jego ręce swoją nowo wybudowaną rezydencję w Brukseli. Stworzenie tak dużego malowidła ściennego wymagało od artysty nie lada wysiłku. Klimt po raz kolejny zdecydował się na prezentację cyklów życia. Znając upodobanie mieszkańców do sztuki orientalnej, wykorzystał jej elementy do stworzenia obrazu. W centralnym miejscu umieścił biblijny symbol drzewa wiadomości dobrych i złych - "Drzewo życia". Obok niego pojawiła się tańcząca dziewczyna, która miała symbolizować "Oczekiwanie" oraz czule obejmująca się para kochanków z prezentowanego tu "Spełnienia". W rolę modela wcielił się sam Gustav Klimt. Modelką była jego ukochana i wierna towarzyszka życia - Emilia Flöge.

 

Para jest pochłonięta bez reszty w swoim gorącym uścisku. Uchwycona przez artystę scena napawa optymizmem. Kobieta i mężczyzna wyglądają na zakochanych w sobie... spełnionych. Jak przystało na Klimta nie sposób nie dopatrzeć się podtekstu erotycznego, stale obecnego w jego dziełach. 

Niesamowitej aury dodaje dziełu wszechobecne złoto, liczne elementy zaczerpięte ze sztuki indyjskiej i buddyjskiej oraz przepiękne żywe kolory. Wszystko to sprawia, że od obrazu wprost nie można oderwać wzroku.

 

Produkt ręcznie malowany w holenderskiej pracowni Parastone. Wykonany z najwyższej klasy utwardzanej żywicy, niezwykle odpornej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza załączony certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i samego obrazu.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Gustawie Klimcie i jego wybitnych dziełach...

 

Wysokość: 21 cm (na stronie sklepu dostępna jest również figurka o wysokości 35 cm)

Waga: 753 g

Kształt podstawy: owal o wymiarach 9 x 5 cm

 

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:21 cm
Waga:753 g
Rozmiar figurki: Duża Niedostępny
Rozmiar figurki: Mała Niedostępny

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 175,00 PLN
netto: 142.28 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Powiązane

Zobacz też...

Promocja
NASZYJNIK Z KAMIENIA KSIĘŻYCOWEGO - długość 46 cm
125 PLN

Elegancki naszyjnik z kamienia księżycowego - kamienia szlachetnego niezwyklej urody, należącego do rodziny skaleni. W różnych odcieniach, o niespotykanym blasku przypominającym światło księżyca.

Promocja
NASZYJNIK Z TURKUSÓW - długość 44 cm
255 PLN

Przepiękny naszyjnik z naturalnego turkusu - kamienia szlachetnego o niespotykanym kolorze - głębokiego błękitu z lekką nutą zieleni.

Bestseller
BRANSOLETA Z PEREŁ - supełkowana, długość 20 cm
85 PLN

Delikatna bransoletka z pereł hodowanych słodkowodnych, o długości 20 cm. Tak zwana perła supełkowana, ponieważ każda perła w bransolecie oddzielona jest małym supełkiem.

PIERŚCIONEK Z ONYKSEM - okrągłe oczko o średnicy 2 cm
130 PLN

Klasycznie piękny pierścionek z czarnym onyksem w srebrnej oprawie, z wygodną regulacją (tzw. one size).

Bestseller
NASZYJNIK Z PEREŁ - supełkowany, długość 85 cm
315 PLN

Wyjątkowo długi (85 cm sznur pereł, 87 cm długość wraz ze srebrnym zapięciem) naszyjnik z pereł hodowanych pochodzących z Filipin. Każda pojedyncza perła została rozdzielona supełkiem (tzw. perła supełkowana) zabezpieczającym przed rozsypaniem się pereł w razie zerwania naszyjnika.

NASZYJNIK Z SZAFIRU - długość 43 cm
325 PLN

Niezwykle drogocenny naszyjnik wykonany z jednego z najszlachetniejszych kamieni naturalnych - szafiru. Piękny upominek dla kobiet lubiących delikatną i elegancką biżuterię.

NASZYJNIK Z LAWY WULKANICZNEJ - długość 42 cm
45 PLN

Niespotykany okaz - naszyjnik z lawy wulkanicznej, pochodzącej z Meksyku. Niecodzienna ozdoba, która na pewno przyciągnie spojrzenia.

Promocja
NASZYJNIK Z MAGICZNYM KORALIKIEM
7 PLN

Cudny wisiorek podobno z magicznym drewnianym koralikiem w kolorze ceglastym. Dzieło małej, niezwykle pracowitej Pierwszoklasistki :)