Bestseller
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm
SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

SPEŁNIENIE, Gustav Klimt, Parastone, wysokość 21 cm

Ręcznie wykonana figurka przedstawiająca przytulającą się parę z obrazu Gustava Klimta - "Spełnienie". Wspaniały prezent dla wielbicieli rzeczy pięknych. Produkt holenderskiej firmy Parastone.

Wykonana z największą precyzją trójwymiarowa figurka oddająca wiernie tulące się do siebie postaci z wybitnego dzieła - "Spełnienia", wybitnego twórcy - Gustava Klimt.

Gustav Klimt stworzył swój obraz "Spełnienie" w latach 1905 - 1909, czyli w tzw. "złotym okresie" swojej działalności. Obraz powstał na zamówienie bogatego przemysłowca, Adolphe Stocleta, pochodzącego z Belgii i stanowił część większej całości - kilku mozaik określanych mianem "Fryzu Stocleta", pokrytych prawdziwymi płatkami złota i kamieniami szlachetnymi.

 

Adolphe Stoclet w pełni zaufał Klimtowi, który był wówczas bardzo ceniowym artystą, choć przyprawiającym niekiedy o zawrót głowy. Oddał w jego ręce swoją nowo wybudowaną rezydencję w Brukseli. Stworzenie tak dużego malowidła ściennego wymagało od artysty nie lada wysiłku. Klimt po raz kolejny zdecydował się na prezentację cyklów życia. Znając upodobanie mieszkańców do sztuki orientalnej, wykorzystał jej elementy do stworzenia obrazu. W centralnym miejscu umieścił biblijny symbol drzewa wiadomości dobrych i złych - "Drzewo życia". Obok niego pojawiła się tańcząca dziewczyna, która miała symbolizować "Oczekiwanie" oraz czule obejmująca się para kochanków z prezentowanego tu "Spełnienia". W rolę modela wcielił się sam Gustav Klimt. Modelką była jego ukochana i wierna towarzyszka życia - Emilia Flöge.

 

Para jest pochłonięta bez reszty w swoim gorącym uścisku. Uchwycona przez artystę scena napawa optymizmem. Kobieta i mężczyzna wyglądają na zakochanych w sobie... spełnionych. Jak przystało na Klimta nie sposób nie dopatrzeć się podtekstu erotycznego, stale obecnego w jego dziełach. 

Niesamowitej aury dodaje dziełu wszechobecne złoto, liczne elementy zaczerpięte ze sztuki indyjskiej i buddyjskiej oraz przepiękne żywe kolory. Wszystko to sprawia, że od obrazu wprost nie można oderwać wzroku.

 

Produkt ręcznie malowany w holenderskiej pracowni Parastone. Wykonany z najwyższej klasy utwardzanej żywicy, niezwykle odpornej na uszkodzenia. Autentyczność wyrobu potwierdza załączony certyfikat firmy Parastone wraz z krótką informacją na temat artysty i samego obrazu.

 

Gorąco zapraszamy na nasz blog, gdzie można przeczytać więcej o Gustawie Klimcie i jego wybitnych dziełach...

 

Wysokość: 21 cm (na stronie sklepu dostępna jest również figurka o wysokości 35 cm)

Waga: 753 g

Kształt podstawy: owal o wymiarach 9 x 5 cm

 

Produkt fabrycznie nowy, wolny od wad, objęty gwarancją producenta.

Wysokość:21 cm
Waga:753 g
Rozmiar figurki: Duża Niedostępny
Rozmiar figurki: Mała Niedostępny

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Produkt nie posiada opinii.

Produkt jest niedostępny

Cena: 175,00 PLN
netto: 142.28 PLN

Termin wysyłki: 1-2 dni
Dostępność:

Powiązane

Zobacz też...

NASZYJNIK Z ONYKSU - długość 45 cm
150 PLN

Naszyjnik wykonany z kruczoczarnego onyksu, kamienia szlachetnego, który podobno sprzyja szczęściu małżeńskiemu. Naszyjnik ma długość 45 cm i składa się z dużych kul o średnicy 18 mm.

Bestseller
NASZYJNIK Z KRYSZTAŁU GÓRSKIEGO - długość 49 cm
229 PLN

Robiący niesamowite wrażenie naszyjnik z prawdziwego kryształu górskiego, kamienia szlachetnego wyglądem przypominającego spękane szkło. Oryginalny prezent na każdą okazję dla bliskiej sercu kobiety.

Bestseller
NASZYJNIK Z PEREŁ - supełkowany, długość 85 cm
315 PLN

Wyjątkowo długi (85 cm sznur pereł, 87 cm długość wraz ze srebrnym zapięciem) naszyjnik z pereł hodowanych pochodzących z Filipin. Każda pojedyncza perła została rozdzielona supełkiem (tzw. perła supełkowana) zabezpieczającym przed rozsypaniem się pereł w razie zerwania naszyjnika.

Bestseller
PIERŚCIONEK Z KWARCEM - okrągły duży (dark blue)
190 PLN

Pierścionek z oczkiem wykonanym z naturalnej druzy kwarcowej, czyli skupienia kryształków kwarcu, zabarwionych na kolor ciemnoniebieski. Imponująca waga (12 g) i niesamowite mieniące się oczko pierścionka, oprawione w masywne srebro, robią niesamowite wrażenie. Wspaniały prezent dla kobiety w każdym wieku.

Nowość
NASZYJNIK ZE SPINELI - gruby, kwadratowy - długość 56 cm
215 PLN

Wyjątkowy naszyjnik ze spineli o kształcie nieregularnych sześcianów nawleczonych na rzemień. Długość 56 cm.

NASZYJNIK Z LAWY WULKANICZNEJ - długość 42 cm
45 PLN

Niespotykany okaz - naszyjnik z lawy wulkanicznej, pochodzącej z Meksyku. Niecodzienna ozdoba, która na pewno przyciągnie spojrzenia.

NASZYJNIK Z RUBINU (podwójny sznur kamieni) - długość 43,5 i 44,5 cm
660 PLN

Subtelny rubinowy naszyjnik składający się z dwóch nitek kamieni. Piękny prezent dla osób ceniących biżuterię wykonaną z prawdziwych kamieni szlachetnych.

PIERŚCIONEK Z KWARCEM - Serce - duży, dark blue
249 PLN

Niezwykłej urody pierścionek z oczkiem wykonanym z naturalnego kwarcu zabarwionego na kolor ciemnoniebieski, oprawionym w srebro. Imponująca waga - 20 g i nietuzinkowy projekt to jego cechy charakterystyczne. Doskonały upominek dla kobiet z klasą.