Jak dbać o maskotki Jellycat?


Przede wszystkim maskotkom trzeba okazywać na co dzień dużo miłości i uwagi. Należy je bezwzględnie przytulać, głaskać i zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. A żeby zabawa z ulubionym pluszakiem była dla nas w pełni bezpieczna, trzeba naszą maskotkę utrzymywać w czystości – tylko jak to zrobić? Poniżej kilka praktycznych informacji.

Zawsze zaczynamy od przeczytania metki doszytej do maskotki, na której powinny być dokładnie opisane sposoby w jaki można ją czyścić. Dodatkowo przydatne informacje o tym, jak dbać o konkretnego pluszaka Jellycat, znajdą Państwa każdorazowo w karcie danego produktu w zakładce „Opis” – akapit „Zalecenia”. Znajdą tam Państwo podstawowe informacje na ten temat.

Czy każdą pluszową zabawkę można prać w pralce?

Niestety nie. Jeśli nasza zabawka ma w środku mechanizm grający (dotyczy np. pozytywek) czy baterie, nie można prać jej w pralce ani wkładać całej do wody. W takim przypadku z pomocą przyjdzie nam na przykład gąbka i miska z wodą z odrobiną mydła lub delikatnego płynu/ proszku do prania, np. proszku dla dzieci, aby uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych na zastosowany detergent.

Gąbeczkę moczymy w przygotowanym roztworze, dokładnie wyciskamy i delikatnie pocieramy zabrudzone miejsca. Czynność powtarzamy do czasu uzyskania zadawalającego efektu. Pamiętamy o częstym płukaniu gąbki, dzięki czemu szybciej pozbędziemy się warstwy brudu.

Kartonowe książeczki Jellycat zaleca przecierać wyłącznie delikatnie zmoczoną ściereczką. Z kolei książeczki pluszowe i inne miękkie, wykonane na przykład z miękkich szeleszczących materiałów, wolno czyścić wyłącznie zmoczoną gąbeczką.

Jaki jest rekomendowany przez Jellycat sposób czyszczenia pluszowych zabawek?

Jellycat zaleca, aby większość produkowanych przez nich zabawek pluszowych prać wyłącznie ręcznie, w sposób delikatny, maksymalnie w 40°C. Najlepiej użyć do prania zwykłej wody z mydłem lub delikatnym środkiem piorącym. Jeśli zabrudzenia nie są duże, warto wyczyścić zabawkę tylko na powierzchni, na przykład za pomocą zmoczonej gąbeczki lub ścierki, pamiętając o ich częstym płukaniu. Zabawka wówczas przez dłuższy czas zachowa nienaganny wygląd.

Po upraniu należy pluszaka dokładnie wysuszyć. Latem najlepiej zrobić to na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda nie pozwala na takie rozwiązanie, maskotkę po wyżęciu należy położyć na suszarce. Można również użyć suszarki do włosów, szczególnie jeśli maluch już nie może doczekać się powrotu swojego ukochanego pluszaczka.

Maskotek Jellycat nie wolno suszyć w suszarkach wirowych, prasować czy prać na sucho.

Pamiętajmy – każdorazowo przed rozpoczęciem czyszczenia jakiejkolwiek zabawki Jellycat należy zapoznać się z treścią ulotki przyszytej do maskotki. Podstawowe informacje zostały również umieszczone w naszym sklepie internetowym w poszczególnych kartach produktów.

Życzymy owocnego czyszczenia i przede wszystkim udanej zabawy dla maluszków. Nie zapominajmy, że szczęśliwe dziecko, to często dziecko brudne, a skoro w każdej dziecięcej zabawie naszemu maluchowi towarzyszy ulubiony pluszak, to wygląd pluszaka po prostu musi pozostawiać wiele do życzenia :):):)Zespół Bellitudo, 2017-04-26